Sponsorer-2012nedover2

Kontaktinformasjon

Kristiansand Orienteringsklubb
Postboks 25
4661 Kristiansand
Org nr 981 511 530
E-post kok@kok.no
 

SKAUTRIMMEN 2012
BANEHEITRIMMEN 2012
I SALG NÅ!!
Prøv gratis her!

Link tilsalgssteder
KJØP TURORIENTERING PÅ NETT!
Slik kan du få turorienteringen eller ekstra klippekort direkte i din postkasse!

Klikk her!


Turorientering for bedrifter/bedriftidrettslag
Klikk her!


Logo_Srlandsgaloppen2012
STØTT KOK MED GRASROTANDELEN
Søk Kristiansand orienteringsklubb

eller bruk org.nr. 981511530

2Utleie_av_klubbhuset_annonse

Banner
Banner
Banner

Anbefalt nettleser

Banner

GCalendar Upcoming Events

MAI
19

MAI
22

MAI
24

MAI
24

MAI
26

Sterk 7. plass i Tiomila PDF Skriv ut E-post
Skrevet av -jb   
søndag 01. mai 2011 19:40

KOK preget de innledende etappene i årets Tiomila og avsluttet med en meget sterk 7. plass.
IMG_4512

Årets utgave gikk i Botkyrka, rett ved Södertelje sør for Stockholm.
IMG_4484
Det var Christian Bøen som startet for KOK på en lang nattetappe. På alle meldepostene var Kristiansand OK med, og det var herlig å se Christian inn som nr. 7 kun 19 sekunder bak ved veksling.  Drømmestart!
Litt lengre og like mørk var 2. etappen til Josten Andersen. På 1. meldepost var han først, - og slik fortsatte det på 2. melde, - på 3. melde, - på forvarsel og til veksling med 1 min. og 7 sekunders ledelse.  Yes!
På 3. etappe hørte vi speakeren si Isak Bergeman ca. 50 ganger. Ja, 90% av etappen handlet om han, alene i tet. På storskjermen fulgte vi spent med på Isaks ferd gjennom skogen. Det ble noen bommer etter hvert slik at han fikk besøk av bl.a. Kalavan Rasti, mens Halden var ved veksling 2,5 min bak.
Årets Longa Natten-tog besto til slutt av 13 vogner og et av lokomotivene var vår Rasmus Djurhus. Ved målgang mente han at etappen burde ha vært 1 time lengre. Etter 4. etappe skilte det 26 sekunder mellom de 13 beste lagene og alle favoritlagene var med.
IMG_4486
På 5. etappen ble det spredning og 6 lag gikk løs, anført av Halden v/Magne Dæhli og Kalavan Rasti.  Dessverre gikk Audun Bjerkreim Nilsen på en bom og vekslet ca. 4 min bak på 7. plass. Vegard Danielsen og Andreas Høye på de neste 2 etappene forsøkte å tette luken, men tapte i stedet litt og da Andreas vekslet var avstanden til Kalavan Rasti blitt ca.11 min. og plasseringen nr. 9.
IMG_4488
Det ble etterhvert store tidsforskjeller mellom de beste lagene i årets 10mila. Mats Dahlen på 8.etappe tapte ytterligere noen minutter til teten, men var fremdeles på plass nr.9 da han vekslet over til Martin Hubman. 
IMG_4495
Martin løp en sterk etappe og kunne sende Baptiste ut på siste etappe som nr.7. På den 16 km lange sisteetappen viste Baptiste at han er i god form, og lå stort sett først i en klynge på tre mann (Gøteborg/Majorna OK og OK Denseln) som sloss om 5.-7. plassen. På de siste par hundre meterene var likevel de to andre litt raskere og klarte å komme seg foran inn i mål, slik at den endelige rekkefølgen ble:

Resultater 10Mila
Riksten, Botkyrka, Sverige - 30. april 2011

1. Kalevan Rasti, 10:56:12
2. Halden SK, +3:14
3. Södertälje-Nykvarn, +4:00
4. Järla, +14:07
5. Göteborg-Majorna, +16:35
6. OK Denseln, +16:38
7. Kristiansand OK, +16:47
IMG_4501
Pascal Vieser hadde tatt turen fra Sveits for å være lagleder for herrelaget.
IMG_4502
Øyvind Sæbø hadde det moro på 5. etappe på 3. laget.
IMG_4504
Martin Hubmann sender ut Baptiste Rollier på siste etappe.

 
RocketTheme Joomla Templates