Med seier til Marianne Andersen og tre pallplasser til våre junior gutter ble det god uttelling for klubbens løpere under årets O-festivalen.

O-festivalen gikk av stabelen 23.-25. juni på Oppdal. Med vel 70 mil reise en vei var det kun klubbens aller ivrigste som hadde tatt turen.

Løperne møtte ett krevende terreng, som stilte både de o-tekniske ferdighetene og fysikken på prøve hele veien. Gledelig at så mange av klubbens løpere viste at de behersket utfordringene som møtte dem.

Marianne Andersen overbeviste på søndag med suveren seier på mellomdistansen i D21. Sebastian Daland fikk med seg to 2. plasser i H17-18 og beviste at sølvmedaljen fra NM-natt ikke var noen tilfeldighet. Marius Pytten fikk en flott 2. plass i H19-20 på langdistansen. David Runde i H16 leverte tre jevne løp med 3. plass på mellomdistanse som beste plassering.

Les artikkelen fra lokalsporten i Fvn her  

Komplette resultater fra O-festivalen finner du her

Ingvild Mulen