Christian Wiig Bøen (bildet) og Anneke Hald Bjørgum var raskest i finalen.

Kristiansand SprintOrienterings vårsesong ble som vanlig avsluttet med jaktstart, denne gangen fra Grønn Slette i Jegersberg.

Arrangementet er inne i sin 15. sesong, og er mer populært enn noensinne. Aldri før har det vært så mange deltakere: i snitt har det vært 185 løpere pr. gang.

I dag var 80 av disse fra KOK (inkl. KOK-løpere i bedriftsklassene), og mest gledelig var det kanskje at nesten halvparten av våre løpere var under 17 år! 

For første gang i KSOs historie hadde arrangørene gaflet løypa til jaktstarten. Det forgikk slik at man løp to runder der 2. og 7.post på hver runde var felles. Om det førte til mer bomming enn vanlig er ikke godt å si, men det var ihvertfall høy fart og løpere i alle retninger, slik det pleier å være på KSO.

Klassevinnere fra klubben i vårens siste KSO ble: David Runde (H12), Ole Kostøl (H13-16), Inga Stødle (D16N), Mats Flottorp (H16N), Anneke Hald Bjørgum (D17 Järla/KOK), Christian Wiig Bøen (H17), Jon Bjørgum (H50) og Elin Pedersen (D60).

Fullstendig resultatliste finner du på http://eventor.orientering.no/Events/ResultList?eventId=2767&groupBy=EventClass 

Mats Dahlèn har tatt alle bildene her, og flere foto finner du på https://picasaweb.google.com/112052381266474305511/KSOIJegersbergVaren2013