Årets først klubbtur, den tradisjonelle turen til Nord Jysk 2 dages er gjennomført. God stemning blir det med 80 medlemmer på tur. Superspeed førte oss trygt fram og tilbake til Danmark selv om noen snakket litt om kraftig vind, høye bølger og forsiktighet ved buffeten.
På dansk jord ble det trening og o-løp, vannskliekonkurranse og mye sosialt. Mange gode prestasjoner i o-løypa, spesielt gøy at så mange av våre yngste løpere klarte å gjennomføre begge dagene med stil.

Julie Tømte Bergersen, Eline Daland, Maria Kostøl, Oskar Salthaug Messenlien, Knut Børte Nomeland, Trygve Børte Nomeland, Fredrik Pytten, Christoffer Rosenberg, Sara Stray, Maria Stødle, Marta Stødle, Brage Takle, Benjamin Vingerhagen, Sara Linnea Vingerhagen og Gaute Wergeland- alle 12 år eller yngre. Av klubbens eliteløpere fikk Sjur Hovi og Gaute Friestad hver sin seier.

Link til klubbens alle resultater: Lørdag og Søndag.

Dansk TV 2 var på plass. Se våre nye Danske TV kjendiser

Tusen takk til dere fire i turkomiteen for vel gjennomført tur: Liv Bente, Aileen, Riina og Siri.
Ryktet sier at planene for turen 2015 allerede er i gang. Mer info om 2015 her